Przekraczamy Granice 2014-2020

Fundusze mikroprojektów

Rajd rowerowy na polsko-czeskim pograniczu oraz Piknik Europejski promujący Program i 15-lecie wejścia Polski i Republiki Czeskiej do Unii Europejskiej

2019-06-12
W dniach 9-11 czerwca br. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pełniące rolę Instytucji Krajowej w programie Interreg V-A Republika Czeska – Polska (Interreg V-A RCz-PL), we współpracy z Euroregionem Śląsk Cieszyński i Euroregionem Silesia oraz Regionalnym Punktem Kontaktowym Interreg V-A Republika Czeska - Polska w województwie śląskim, zorganizował rajd rowerowy na polsko-czeskim pograniczu oraz Piknik Europejski promujący Program i 15-lecie wejścia Polski i Republiki Czeskiej do Unii Europejskiej.

Piknik Europejski promujący polsko-czeską współpracę transgraniczną zorganizowany na zakończenie I etapu rajdu, na terenach przygranicznych i rekreacyjnych nad rzeką Olzą (Camping „OLZA”) cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Cieszyna, Czeskiego Cieszyna oraz turystów. Dla uczestników pikniku przewidziane były różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in.: stoiska z drobnymi upominkami i materiałami promocyjnymi dot. polsko-czeskiej współpracy, konkursy, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, ścianka wspinaczkowa dla dzieci i dorosłych, możliwość sprawdzenia swoich sił na rowerach stacjonarnych, występ polsko-czeskiego zespołu Ampli Fire oraz wieczorny pokaz tańca z ogniem, przygotowany przez "Inferis Teatr Ognia".

Celem zorganizowanego rajdu, którego trasa przebiegała po polsko-czeskim pograniczu była promocja efektów projektów zrealizowanych w ramach programów współpracy transgranicznej, w tym zrealizowanych w ramach Interreg V-A RCz-PL, (np. ścieżek rowerowych). Uczestnikami rajdu byli przedstawiciele polskich i czeskich instytucji zaangażowanych w realizację Programu oraz beneficjenci polsko-czeskich projektów transgranicznych. Rajd rozpoczął się w niedzielę 9 czerwca w Ustroniu (Pijalnia Wód) a zakończył we wtorek 11 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami z pikniku i rajdu :)

/źródło:https://ewt.slaskie.pl/czytaj/piknik2019/

 

Przekraczamy Granice 2014-2020 Euroregion Silesia
Projekt pt. "20 lat współpracy transgranicznej w Euroregionnie Silesia" jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"