Przekraczamy Granice 2014-2020

Fundusze mikroprojektów

Spotkanie Euroregionów z Ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej - debata pt. „Wpływ funduszy europejskich na rozwój regionów granicznych"

2022-03-15
14 marca 2022 w Bielsku-Białej przedstawiciele naszego Euroregionu Silesia brali udział w debacie pt. "Wpływ funduszy europejskich na rozwój regionów granicznych", w której uczestniczył Grzegorz Puda - Minister Funduszy i Polityki Regionalnej. Euroregion Silesia reprezentowany był przez Prezesa Zarządu Grzegorza Gryta, Wiceprezesa Zarządu Grzegorz Utracki oraz Dyrektor Sekretariatu Daria Kardaczyńska.
W debacie udział wzięli również przedstawiciele pozostałych Euroregionów z południowej granicy Polski w tym reprezentant Federacji Euroregionów Rzeczpospolitej Polskiej. Wydarzenie poświęcone było m.in. podsumowaniu najważniejszych osiągnięć programów INTERREG, tu prezentację o polsko-czeskiej granicy przedstawiła Dyrektor Daria Kardaczyńska.
Mówiono również o wyzwaniach jakie stawia przed euroregionami nowy budżet #UE 2021-2027.
To ważne spotkanie zwłaszcza teraz kiedy współpraca transgraniczna i międzyregionalna nabiera całkiem nowego znaczenia.
W tych jakże trudnych dniach związanych z wojną i agresją Rosji na Ukrainie podjęty był temat sankcji z tym związanych i zablokowaniem środków na współpracę z Rosją oraz Białorusią.
Gospodarzem spotkania był Euroregion Beskidy.
Więcej informacji o spotkaniu na :https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/wplyw-funduszy-europejskich-na-rozwoj-regionow-granicznych?fbclid=IwAR0tq8x1tKQP6-uDXUHqnBlIWaLpIc8qX85NVCn-XGW5vnFSnkmQ1DQI9sM

Wicej na naszym FB/euroregionsilesia
 
#interregczpl
#interreg | #euroregionsilesia
#FunduszeEuropejskie


 
Przekraczamy Granice 2014-2020 Euroregion Silesia
Projekt pt. "20 lat współpracy transgranicznej w Euroregionnie Silesia" jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"