Przekraczamy Granice 2014-2020

Fundusze mikroprojektów

10 powodów, dla których warto studiować bohemistykę w raciborskiej uczelni ANS

2023-06-28
Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu (dawna PWSZ) rozpoczęła nabór studentów kierunku: filologia czeska na rok akademicki 2023/2024. Są to bezpłatne studia licencjackie. Szczegóły poniżej. Polecamy!

 

Studenci filologii czeskiej, oprócz intensywnej nauki języka czeskiego od poziomu podstawowego (10 godzin tygodniowo), poznają literaturę, historię i kulturę Czech. Ponadto, w ramach wybieralnych modułów, realizują przedmioty z zakresu translatoryki i języka biznesu. Wykładom towarzyszą warsztaty przekładowe i konwersatoria organizowane zarówno w wyposażonych w sprzęt salach, jak i w warunkach terenowych (komenda policji, jednostki terenowe Straży Granicznej, zarówno w Polsce, jak i w Czechach,  Uniwersytety w Ołomuńcu i Ostrawie). Dodatkowo studenci mają możliwość wyjazdu na zagraniczne uczelnie w ramach podpisanych umów międzynarodowych. Instytut Neofilologii współpracuje intensywnie z Uniwersytetami w Ostrawie i Ołomuńcu.
 
Zajęcia na kierunku filologia czeska odbywają się popołudniami (od poniedziałku do czwartku/piątku po godz. 15.00), co umożliwia odbywanie studiów osobom pracującym.
 

Adres strony facebookowej, którą prowadzą studenci bohemistyki:

https://pl-pl.facebook.com/raciborscybohemisci/
 
Bezpośredni link do rekrutacji:
https://akademiarac.edu.pl/rekrutacja/kierunki/filologia/

 
 
 
Przekraczamy Granice 2014-2020 Euroregion Silesia
Projekt pt. "20 lat współpracy transgranicznej w Euroregionnie Silesia" jest współfinansowany ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP "Przekraczamy granice"